Darktip: Tipy na futbal
DarkTip Logo - Powered by Science
Futbalové predpovede podľa krajín

Tipy na Futbal - manuál

Tipy na Futbal - manuál - teda návod ako tipovať pomocou futbalových tipov

09/05/2022

Ako používať tipy na futbal

Naše tipy na futbalové zápasy nie sú informácie o kúpených hráčoch, rozhodcoch ani žiadne iné podvody, ktorých je plný internet. Našim cieľom je dať ti orientačný bod pre posúdenie štatistického potenciálu stávky a vybudovať si s tebou dlhodobé, obojstranne výhodné partnerstvo. Nutnou podmienkou je aby si pochopil ako stránka Darktip funguje.

Ako teda funguje Darktip? K tipovaniu pristupujeme rovnakým spôsobom ako to robia stávkové kancelárie. Tento spôsob sa volá štatistická prognóza a je založená len a len na matematických, teda vedeckých princípoch.

Porovnávame kurzy vypísané stávkovou kanceláriou a našim sofistikovaným algoritmom vyrátané férové kurzy. (Ako referenciu berieme priemerné kurzy slovenských stávkových)

V sekcií Tipy na futbal nájdete len zápasy, kde je kurz stávkovej minimálne o vyšší 5% ako nami generovaný kurz. Rozdiel medzi kurzom stávkovej a férovým kurzom nazývame Value bet alebo “Hodnota”. Zároveň však pri spätnom štatistickom overení danej ligy vyhodnocuje presnosť. V našich tipoch na futbal zobrazujeme okrem tipov s vysokou presnosťou aj tie s uspokojivou, strednou a zlou. Pôvodne sme zobrazovali len tie s vysokou presnosťou, na základe vášho dopytu zobrazujeme úplne všetky. Je totižto pravda, že rozumný tipér dokáže využiť všetky kategórie.

Ak teda nevidíte v nejakom zápase zeleným písmom vysvietené percento hodnoty (na obrázku nižšie napríklad 21.68% a 61.85%), znamená to jednu z dvoch vecí:

  1. Stávková má na danú príležitosť nízky kurz
  2. Stávková má síce vyšší kurz, ale v tento druh tipu pri spätnom overení nedosahujeme uspokojivé výsledky. (napríklad pri Premier League sa nám dlhodobo nedarí nájsť správny vzorec na predikciu Domáci Tím Nad 3.5 gólov, zatiaľ čo v tej istej lige sme pri 1X2 väčšinou presní)

Ako presne fungujú Matematické tipy na futbal

…si ukážeme na nasledujúcom príklade.

paid football predictions

Náš algoritmus vypočítal, že pravdepodobnosť výhry Feyenoord je 54.75%, pravdepodobnosť remízy je 22.12% a výhry FC Utrecht je 23.12%. V stĺpčeku “Hodnota” vidíme číslo 61.85%. Kombinácia týchto čísel znamená, že v 23.12% prípadoch vyhrá Utrecht pri štatistickej hodnote 61.85%. Po novom to už však neznamená že v Holandskej najvyššej futbalovej súťaži máme pri 1X2 vysokú ziskovosť, preto venujte pozornosť farbám v tabuľke.

Táto hodnota sa prejaví po viacerých vsadených zápasoch - tu ide o množstvo tiketov, nie o výšku stávky. Vidíme však aj hodnotu pri remíze, tu však máte len 21.68 percentnú hodnotu pri 22.12 percentnej šanci na úspech.

Ideálna kombinácia je vysoké percento zeleno označenej hodnoty a vysoké percento potenciálnej úspešnosti tohto tipu

Predchádzajúcu vetu môžem pre názornosť otočiť. Nemá veľký zmysel tipovať vysoké kurzy a nízkou hodnotou. Tipoval by si na zápas ak by bola šanca výhry outsidera 0.001 percent a hodnota len 10%? Podľa teórie štatistiky by si musel podať 1000 tiketov aby si získal 10% z vkladu.

Náš odporúčaný postup:

  1. Stanov si výšku potenciálnej výhry podľa finančnej situácie. V našom príklade to budú 2 eurá. Vsádzaj len sólo tikety!
  2. Choď do sekcie Tipy na Futbal kde máš zoznam zápasov u ktorých sme detekovali štatistickú hodnotu - teda value bet. Odporúčame hrať len kurzy medzi 1.5 - 5.00 (na mysli máme kurzy v stávkovej kancelárií).
  3. Ak je tam mále príležitostí, choď na úvodnú stránku alebo zoznam zápasov na zajtra (či akýkoľvek iný deň) a prejdi zápas po zápase.
  4. V spomínanej sekcí Tipy na futbal choď na prehľad zápasov a prezeraj ich podľa najvyššieho čísla v poslednom stĺpčeku. Nezabudni kliknúť na “Ďalšie tipy na zápasy” na spodku stránky.
  5. Každú jednu príležitosť naklikni a kritickým okom sa pozri na štatistiky, klubové novinky a kľudne aj googli o potenciálnych problémoch medzi hráčmi, trénermi. Mysli na to, že ak strávite s každým tipom aspoň 5 minút a selektujete iba tie naj tipy, tak je veľká šanca že vaše ROI vzrastie zo 7 na viac ako 20%.
  6. Povedzme, že si vytipoval zápasy a ideš na ne vsadiť. Ako prvé si over, či stávková medzičasom kurz neznížila. Referenciou tu je priemerný kurz zobrazený v každom zápase zo sekcie predictions. Mysli na to, že kurzy sa menia na minútovej báze a nie je možné ich v reálnom čase na našom webe aktualizovať.
  7. Kalkulácie bežia v noci a preto každý nový deň je šanca na nové tipovacie príležitosti. Ak sa ti teda dnes nič nepáči, tak prídi zajtra.
  8. Ako príklad potenciálnej dvojeurovej výhry z bodu jedna máme tabuľku. Dve eurá sú stabilné, mení sa len výška vašej stávky na tiket v závislosti od kurzu
# Domáci Hostia Stávka Kurzy stávkovej Potenciálna výhra výška stávky
1 Arsenal Newcastle Over 0,5 3.5 2 0.57
2 Norwich City Man. Utd 2 4.2 2 0.48
3 Man. City Liverpool 1 1.8 2 1.11
4 FC Barcelona Real Madrid Under 2,5 3.5 2 0.57
5 Bayern Munich Schalke 04 1 2.1 2 0.95
6 Borusia Dortmund Hansa Rostock Over 1,5 3.6 2 0.56
7 Paris SG Celta Vigo 1 4.2 2 0.48
8 Ajax Amsterdam Chelsea X 3.2 2 0.63
9 Feyenord Bayern 2 2.8 2 0.71
10 Lazio Roma AS Roma Btts 2.8 2 0.71

 

My robíme ťažkú prácu za teba, tvoj input v podobe kritického myslenia je však želaný a potrebný. Minulé úspechy nie sú zárukou tých budúcich.